Archiv: 2018

Provoz mateřské školy

Provoz mateřské školy bude do pátku 21. 12. 2018. Od 22. 12. 2018 bude mateřská škola uzavřená.

Nástup dětí do mateřské školy je od čtvrtka 3. ledna 2019.… ... ► čti více!

Plán aktivit – I.2019

LEDEN 2019
  Nástup dětí do mateřské školy v novém roce je  3. ledna 2019
Čtvrtek – 10. 1. 2019 Pohádky 1000 a 1 noci – Divadlo Polárka v 9.30 hodin – odcházejí všechny děti .
  Beseda rodičů budoucích prvňáčků s učitelkami  ZŠ (příprava na školu)

… ... ► čti více!

Plán aktivit – XII.2018

PROSINEC 2018
Čtvrtek – 6. 12. 2018 Besídka s nadílkou v MŠ pro děti. Kouzelnické triky s kejklířem začátek v 9.00 hod
Úterý – 11. 12. 2018 Divadlo v ZŠ „Jak šli zajíci do Betléma“ odchod z MŠ  v 9.15 hod
Středa – 12. 12. 2018  Vánoční besídka v MŠ – pro děti v dopoledních hodinách začátek v 9.00 hod.
Středa – 12. 12. 2018  Vánoční dílničky pro rodiče s dětmi 15.00 – 17.00 hod
Provoz mateřské školy bude do pátku 21.12. 2018. Od 22.12. 2018 bude mateřská škola uzavřená.

Nástup dětí do mateřské školy je 3. ledna 2019.

... ► čti více!

Plán aktivit – XI.2018

LISTOPAD 2018
Čtvrtek – 1. 11. 2018 Cvičení s dětmi (předškoláci) začátek v 10.00  hod.
Úterý – 6. 11. 2018 Fotografování dětí na Vánoční sadu v 9.00 hod.
Úterý – 27. 11. 2018 Divadlo v mateřské škole začátek v 9.30  hod.
  Pohádka o zlaté rybce
Středa – 28.11.2018 Práce s předškolními dětmi za účasti rodičů začátek ve 14.45  hod.

… ... ► čti více!

Včeličky v říjnu 2018

Včeličky

V měsíci říjnu jsme si s dětmi vyrobili Dráčka Hráčka. Také jsme „zavařovali jablíčka“.

S dětmi jsme se naučili básničku:

Dupy, dupy, dupačky,

Já mám čtyři nožičky.

Jsem ježeček bodlinka,

Už mě hledá maminka.... ► čti více!

Motýlci v říjnu 2018

Motýlci

V říjnu nás navštívila paní zubařka, která dětem vysvětlila, jak se správně starat o zuby.

Ve školce jsme také přivítali rodiče na „Podzimníčku“. Děti si s rodiči mohli vyrobit krásné věci z přírodnin a odnést si je domů. Někteří byli moc štědří a výrobky nám nechali na výzdobu školky.

Na konci října naši školku navštívili i hasiči. Dětem předvedli výbavu hasiče, požární techniku a děti si zkusily i první pomoc při požáru.

Venku se již ochlazuje a počasí se začíná mračit. Brzy přijde první sníh a tak se s dětmi těšíme na zamykání zahrady, které ve školce… ... ► čti více!

Berušky v říjnu 2018

Berušky

V měsíci říjnu nás navštívili hasiči. Poučili jsme se o tom, jaké mají oblečení a proč, v jakém autě jezdí. Seznámili nás se svou prací a poučili nás o situacích, ve kterých hrozí nebezpečí.

Také jsme si společně s rodiči vytvořili výzdobu z přírodnin, které nám podzim nabízí. Moc jsme se na těchto dílničkách bavili a líbilo se nám tam.

V listopadu se těšíme na společné zamčení zahrady a divadlo, které k nám do školky přijede.

NA  CO SE BUDEME TĚŠIT V LISTOPADU  ?

Ve čtvrtek 9.11.  se budou děti fotit na dárkovou Vánoční… ... ► čti více!

Včeličky v září 2018

Včeličky
  1. září jsme se všichni setkali v Mateřské škole Všetičkova, ve třídě Včeliček.

Ve třídě Včeliček je nás 24 kamarádů, kde si hrajeme, zpíváme, tančíme a cvičíme. Také chodíme na zahradu, kde máme spoustu hraček. Když pršelo, šli jsme na procházku, kde jsme si vyprávěli o podzimu, sbírali jsme oříšky, listy a také kaštánky.

Když jsem šel z hub,

ztratil jsem zub,

našla ho Johana

s dlouhýma nohama.

Já na ni dup:

Děj sem ten zub!

Nebo ti vytrhnu z drdolu zub! Au!… ... ► čti více!

Motýlci v září 2018

Motýlci

Přišlo září a už tu máme nový školní rok! Předškoláci a nejstarší děti se opět sešli ve třídě Motýlků.  Tento rok máme předškoláčků 19. Pro děti, které již chodily do Motýlků minulý rok a paní učitelku Ivetu už znají, byla pouze změna, že s nimi tento školní rok bude i paní učitelka Radka, která byla minulý rok u Včeliček.

Ve třídě jsme si vyčlenili pravidla naší třídy, prozkoumali, kde najdeme různé pomůcky a hračky a začali jsme se poznávat a pomalu po kouskách se připravovat na školu. Začali jsme také číst knížku „Pohádkový dědeček“, zpíváme písničky a učíme se básničky.

Motýlci… ... ► čti více!

Berušky v září 2018

Berušky

Začal měsíc září a s ním i nový školní rok. V naší škole jsme se po prázdninách přivítali s dětmi, které už školku navštěvovaly, ale přivítali jsme i děti nové.

Na začátku září nám ještě přálo počasí, tak jsme mohli využívat zahradu, ale hlásí se nám podzim a s dětmi jsme vyrazili na vycházky. Při vycházkách sledujeme proměny počasí a těšíme se ze sběru ořechů a kaštanů.

V měsíci říjnu si na podzimním tvoření můžeme z nasbíraných plodů podzimu vyrobit třeba skřítky.

Leze ježek po trávníčku,

leze ježek po lese,

když se blíží nebezpečí,

bodlinkami … ... ► čti více!