Okénko do třídy – stare

CO  NÁS  BAVÍ  :

Moc se nám líbil výlet  do  ANTROPHOSU  .  Odnesli jsme si spoustu  nových zážitků a našli jsme POKLAD .

Anthropos

Společně s maminkou jsme tvořili v naší keramické dílně ,

keramická dílna

Divadlo    Bolka  Polívky   , kde jsme shlédli pohádku  JAK  VODNÍK KAPIČKA PŘIŠEL O VODU  dopadlo opět na výbornou .  Všichni jsme se nastrojili a moc jsme se těšili a moc se nám to líbilo .

Ale  cyklus pohádek o zdraví , který si pro nás připravilo  DIVADLO  ŠIKULA ,  nám připomněl , že si na svoje zdraví musíme dávat dobrý pozor . Snědli jsme již řeřichu, kterou jsme si vypěstovali v našem novém  pařeništi  , kde nám rostou ještě ředkvičky a hrášek .

ředkvičky a hrášek

Musíme ještě upravit venkovní pařeniště a záhonky na zahradě.

Konečně už se snad dočkáme tepla a budeme častěji využívat naši krásnou zahradu .

Na ní jsme nejraději a vůbec si nevzpomeneme, že by se nám chtělo domů .  Letos  jsme  dostali na zahradu nové hračky do písku .- Každá třída má  své velké pískoviště a protože zahrada má tři terasy, tak každá třída má svůj prostor na hraní  . Zahrada je osázená stromy  a  dostatečné vzdálená od rušné silnice , takže jsme celé dopoledne ve zdravém prostředí . Paní učitelky nám ale zdůrazňují , že také musíme dobře a zdravě jíst hlavně  hodně ovoce a zeleniny . Proto  se také chystáme Školu v přírodě na Vysočinu .

piskoviste

Po besídkách pro naše  maminky,  budeme mít ještě  PLANETÁRIUM ,  kde budeme pozorovat hvězdy  a divadlo  ZVÍŘÁTKA A LOUPEŽNÍCI ,  které nám zahrají naši starší kamarádi.

Stále jsme zapojeni do  PROJEKTU   KDO PŘEČTE POHÁDKU   , takže k nám chodí  babička i dědeček číst pohádky. Poděkujeme jim pěknou říkankou o  „babičce „

„ VELKÝ NEBO MALIČKÝ,

KAŽDÝ MÁ DVĚ BABIČKY.

KDYŽ JIM DÁVÁM VELKOU PUSU,

TAK SI STOUPÁM NA ŠPIČKY. „

NA DEN DĚTÍ   pojedeme společně  do  areálu U HROCHA, kde to pěkně oslavíme . Maminky se domluvily , že nám nachytají oslavu . Už se moc těšíme.

hroch

Potom se s rodiči společně rozloučíme s dětmi, které jdou po prázdninách do školy na naší zahradě.

Těšíme se, že nám naše maminky zase něco dobrého na tuto oslavu  připraví .

besidka

A TEĎ UŽ HURÁ  NA  ŠKOLU V PŘÍRODĚ .