Okénko do třídy

OKÉNKO DO TŘÍDY

CO NÁS BAVÍ :

Žijeme zdravě –  zaseli jsme si  ŘEŘICHU  , o kterou se staráme /zaléváme ji /, až vyroste, tak si ji sníme .

Rozkvetlá školka –  kvetou nám již na zahradě u vchodové brány  sněženky, osadili jsme květináče u vchodu do mateřské školy, kde nám kvetou petrklíče.

Velikonoce Váza

Vítáme Velikonoce :

Do  misek chystáme osení na Velikonoce , které se již blíží . Zhotovujeme výzdobu do tříd i dárečky domů. Zdobíme zahradu.

Naše zahrada  :

Zahrada se rozkládá kolem celé naší mateřské školy.

U vchodu do mateřské školy je velký květinový záhon.

Z boku budovy jsou  nachystané záhony pro  děti .Tyto záhonky si děti  co nevidět  upraví a zasejí. Obvykle je to petržel, pažitka  a keříčky rajčat.

Na začátek dubna máme naplánováno OTEVÍRÁNÍ  ZAHRADY  – společně s rodiči.

Na zahradě jsme nejraději : Máme krásnou terasovitou zahradu, osázenou stromy a keři . Každá třída má své pískoviště a svůj prostor.

Zahrada naší MŠ je v dostatečné vzdálenosti od rušné silnice, poskytuje dětem klid a pohodu ve zdravém prostředí.

Zahrada je vybavena hračkami, je na ni rovněž vyvedena voda, zajištěný pitný režim.

Co nás tady  ještě čeká?

Zabudování nově zakoupených hraček –  zahradních tunelů  MAXÍK , osázení záhonů , ošetření stromů a vyhrabání starého listí.

tunel-maxik-na-zahradu

Další  březnové  aktivity , které nás čekají :

Koncert v mateřské škole –  JÁ NIC, JÁ MUZIKANT

Velikonoční koledy a zvyky – besídka .

CO SE NÁM MOC LÍBILO :

V měsíci březnu   jsme navštívili  jako každoročně  Knihovnu  J.  Mahena , kde se děti seznámily s významem knih a knihovny. Dozvěděly se o možnosti zapůjčení knih.

Prohlédly si knihy a ilustrace. Seznámily se se jmény spisovatelů, ilustrátorů a s některými jejich známými ilustracemi.

Vyslechly si pohádku  Křemílek a  Vochomůrka. Povídaly si o známých pohádkách a jejich postavičkách.

Na závěr si vypůjčily knihu, ze které jim přijde do mateřské školy přečíst pohádku  babička  z Projektu  městské části Brno – střed, do kterého jsme se zapojili pod názvem

„  BABIČKO  PŘEČTI  POHÁDKU „

MUSÍME SE ROZHODNOUT :

Do konce března se musíme rozhodnout  :

–        Škola v přírodě   na květen – pokud bude zájem

–        Pobyt u moře –  Chorvatsko, Gradac v červnu   /ještě máme volná místa /

CO NÁS MRZÍ  :

–   v březnu odchází paní učitelka  Radka VONDRUŠKOVÁ  a místo ní nastoupí paní uč. Kateřina LUKÁČOVÁ