Motýlci v září

Motýlci

Přišlo září a už tu máme nový školní rok! Předškoláci a nejstarší děti se opět sešli ve třídě Motýlků.  Tento rok máme předškoláčků 19. Pro děti, které již chodily do Motýlků minulý rok a paní učitelku Ivetu už znají, byla pouze změna, že s nimi tento školní rok bude i paní učitelka Radka, která byla minulý rok u Včeliček.

Ve třídě jsme si vyčlenili pravidla naší třídy, prozkoumali, kde najdeme různé pomůcky a hračky a začali jsme se poznávat a pomalu po kouskách se připravovat na školu. Začali jsme také číst knížku „Pohádkový dědeček“, zpíváme písničky a učíme se básničky.

Motýlci v září navštívili Knihovnu Jiřího Mahena, kde so dozvěděli např. kdo je to ilustrátor, kdo je to spisovatel nebo kde najdou knížku, kterou by si v knihovně chtěli půjčit. Od paní knihovnice děti dostali přihlášku do knihovny a také krásnou záložku do knížky, kterou čtou doma s rodiči.

V průběhu září děti ještě navštěvovali školní zahradu, ale s přicházejícím podzimem začínáme chodit na vycházky a sbíráme přírodniny, se kterými pracujeme.

V říjnu se těšíme na Podzimníček, kdy za námi do školky přijdou rodiče a společně budeme vyrábět všelijaké věci z nasbíraných přírodnin. Přijde za námi také paní zubařka a vysvětlí dětem, jak se správně starat o zoubky.

Cupy, dupy u chalupy,

dva ježci se honí,

třetí čeká na jablíčko,

sedí pod jabloní.

 

 Cupy, dupy u chalupy,

hnedle vedle plotu,

když těch jablek bude více,

dá je do kompotu.

 

Cupy, dupy u chalupy,

hnedle vedle jedle,

když těch jablek bude více,

udělá z nich knedle.

 

Cupy, dupy u chalupy,

ježci žízeň mají,

zaženou ji moštem z jablek,

moc se pochutnají.

 

Comments are closed.