OPATŘENÍ K NÁVRATU DĚTÍ DO MATEŘSKÉ ŠKOLY

VÁŽENÍ RODIČE,

DNE 12. 7. 2021 VYDALO MŠMT OPATŘENÍ K NÁVRATU DĚTÍ DO MATEŘSKÉ ŠKOLY.

U NÁS SE V SOUČASNÉ DOBĚ JEDNÁ O DĚTI, KTERÉ NASTOUPÍ NA PRÁZDNINOVÝ PROVOZ OD 26. ČERVENCE 2021 I PRO DĚTI, KTERÉ BUDOU NASTUPOVAT V ZÁŘÍ.

 

POVINNOST RODIČŮ DĚTÍ PŘED NÁSTUPEM NA PRÁZDNINOVÝ PROVOZ OD 26. 7. 2021

REŽIM NÁVRATU ZE ZAHRANIČÍ

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje, že dne 8. 7. 2021 bylo vydáno ochranné opatření Ministerstva zdravotnictví k omezení překročení státní hranice České republiky, s účinností od 9. 7. 2021.

Toto ochranné opatření upravuje pravidla pro návrat zaměstnanců nebo také dětí, žáků a studentů ze zahraničí. Níže uvádíme přehled nejrelevantnějších pravidel týkajících se přímo škol a školských zařízení s důrazem také na mateřské školy.

Zvláštní pravidla platí pro děti do 6 let v mateřských školách

Děti do 6 let nepodléhají povinnosti testování ve výše uvedených případech, ale pro mateřské školy se uplatňují zvláštní pravidla:

  • V případě dětí do 6 let věku v mateřské škole nebo podobné instituci, pokud se ze země s velmi vysokým rizikem nákazy, resp. s extrémním rizikem nákazy, nejsou povinny prokázat se negativním testem, ale jsou automaticky povinny zůstat v samoizolaci po dobu 7 dnů, resp. 10 dnů, od vstupu do ČR.
    • I kdyby se podrobily testu a výsledek by byl negativní, není možné takto prolomit povinnost samoizolace.
  • Co se týká dětí, které dovršily 6 let věku, tak se na ně vztahují pravidla stejná jako pro všechny osoby vracející se ze zahraničí.

 

PŘIPOJUJEME VÁM CELÝ DOKUMENT MINISTERSTVA ŠKOLSTVÍ

Priloha_1_Informace pro skoly a skolska zarizeni_Rezim navratu ze zahranici

Priloha_2_Informace pro skoly a skolska zarizeni_Prazdninovy provoz a rezim zacatku skolniho roku 2021_2022

 

Comments are closed.